logo
Wersja dla niedowidzących
  Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie
      
corner
Statystyki
Rejestr zmian
Mapa strony
Instrukcja biuletynu
Pliki do pobrania
corner
  
corner corner
corner corner
A A A


UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ > Udostępnianie dokumentacji medycznej

W Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania zostały określone  rodzaje i zakres dokumentacji medycznej oraz sposób jej przetwarzania (Dz.U.z 2015 poz.2069), z uwzględnieneim rodzaji podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych, a także konieczność zapewnienia realizacji prawa dostępu do dokumentacji medycznej, rzetelnego jej prowadzenia oraz ochrony danych i informacji dotyczących stanu zdrowia pacjenta.

Tekst rozporządzenia dostępny na dole strony, załączniki do rozporządzenia do pobrania w Internetowym Systemie Aktów Prawnych: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20150002069

 

Teksty aktów prawnych zamieszczonych na stronie internetowej WSPR nie stanowią źródła prawa.

 

Jedyne źródło prawa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanowią, na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych (Dz.U. 2007 r. Nr 68, poz. 449) akty prawne ogłaszane i wydawane są w Dzienniku Ustaw (http://dziennikustaw.gov.pl) i Monitorze Polskim. Ich wydawcą i dystrybutorem jest Rządowe Centrum Legislacji - http://rcl.gov.pl/.

 

Na sejmowej stronie internetowej http://isap.sejm.gov.pl/ znajduje się Baza - Internetowy System Aktów Prawnych (ISAP) zawierający - aktualizowane na bieżąco - opisy bibliograficzne i teksty aktów prawnych opublikowanych w Dzienniku Ustaw oraz Monitorze Polskim. ISAP również nie jest źródłem prawa. Elektroniczna wersja tych wydawnictw ukazująca się na ww. stronie jest dla użytkowników jedynie materiałem informacyjnym i pomocniczym.

Nazwa dokumentu: Udostępnianie dokumentacji medycznej
Podmiot udostępniający: WSPR
Osoba, która wytworzyła informację: Izabela Rubis, Olga Wilińska Plichta
Osoba, która odpowiada za treść: Magdalena Zakrzewska
Osoba, która wprowadzała dane: Izabela Rubis
Data wytworzenia informacji: 2015-07-10 09:51:00
Data udostępnienia informacji: 2015-07-10 09:51:00
Data ostatniej aktualizacji: 2016-06-02 12:16:52

Wersja do wydruku...

corner   corner